Všetkým chlapcom, ktorých som milovala

Názov: Všetkým chlapcom, ktorých som milovala

Autor: Jenny Hanová

Vydavateľstvo: CooBoo

Naše hodnotenie: 63%

Obsah: Čo by sa stalo, keby všetkým chalanom, ktorí sa ti páčili, niekto zrazu oznámil, že si sa do nich zamilovala ...? Milostné listy majú mnoho podôb. Lara Jean nikdy žiadny nedostala, ale pár už ich napísala - na rozlúčku. Lara žiadnemu chalanovi nedala najavo, že sa do neho zamilovala. Namiesto toho mu napísala list o tom, ako sa cíti, starostlivo ho zapečatila a schovala do krabice pod svojou posteľou. Ale jedného dňa listy z krabice zmiznú a Lara zistí, že ich niekto rozposlal. A zrazu musí čeliť všetkým svojim pocitom, ktoré pred svetom - a hlavne priamo pred adresátmi - starostlivo ukrývala! A ako sa postupne vyrovnáva s minulosťou, zisťuje, že niečo dobré to rozoslanie listov predsa len prinieslo.

Kniha Všetkým chlapcom, ktorých som milovala (alebo Všem klukům, které jsem milovala - keďže je dostupná len v českom jazyku) je po obsahovej stránke naozaj skvelá a jej obal je skutočne veľmi pekný. Dievča napíše zopár ľúbostných listov, v ktorých rozoberie čo na chlapcovi tak milovala a prečo a čo zase na ňom rada nemala, vloží ich do obálky a schová do krabice na klobúky, ktorú dostala od svojej mamy. To by bolo ešte v pohode, no keď za ňou príde najkrajší chalan celej školy, Peter s týmto listom v ruke a pobaveným výrazom na tvári, cítite rovnakú hanbu a neistotu ako hlavná hrdinka.

Lara Jean to s chlapcami nemala ľahké, najmä keď sa musela pozerať na to, ako jej sestra chodí s tým, do ktorého posledného sa zaľúbila - susedom Joshom. Ako logika napovedá, áno, aj on dostane takýto list a keď si Lara uvedomí, že jej city k nemu sa napísaním listu neskončili, rozhodne sa to riešiť skutočne svojsky - predstiera, že chodí s Peterom, ktorému sa to tiež akurát hodí. Priznám sa, aj ja som zopárkrát nad podobným riešením uvažovala, no až v tejto knihe som našla odpoveď na otázku - Ako by to vlastne skončilo? To vám samozrejme neprezradím, pretože chcem, aby ste si knihu užili so všetkými prekvapeniami a situáciami, ktoré Lara Jean zažije.

Kniha je písaná jednoduchým štýlom a číta sa naozaj ľahko, aj keď jej "prelúskacia" časť bola dlhšia a príbehu trochu trvalo, kým sa naozaj rozbehol a nepustil ťa od čítania. Tiež jej musím vytknúť, že niekedy som mala pocit, že autorka isté načrtnuté uzlíčky v deji nedotiahla alebo sa im jednoducho ďalej nevenovala, čo na mňa pôsobilo nedokončene.

Druhá dejová línia sa zaoberá Larynou staršou sestrou - Margot, ktorý odchádza študovať do Škótska a tak Lara musí zaujať v rodine jej miesto a začať sa starať o domácnosť. Opäť by som vytkla, že sa (na môj vkus) hrdinke podarilo celkom rýchlo zžiť s touto novou rolou a osobne by som možno privítala viac úsmevných príhod, keďže z istých príhod sa dalo vyťažiť omnoho viac humoru, ako bolo autorkou ponúknuté.

Samozrejme, kniha Všetkým chlapcom, ktorých som milovala, nie je nijaký literárny skvost, ale to od nej ani nikto nečaká. Práve naopak, myslela som si, že to bude horšie, ale ku podivu ma táto kniha celkom milo prekvapila. Ak by som ju mala porovnať s knihou GirlOnline, tak tá bola len slabšou a ľahko predvídateľnou sestrou tejto, no ako hovorím, možno ich zaradiť do jednej "rodiny". Obe sa však už dočkali svojho pokračovania a ja pre vás už teraz píšem recenziu.

Ste aj vy zvedaví, ako sa skončí príbeh Lary a či bude jej ľúbostný príbeh konečne šťastný? Alebo sa chcete nechať inšpirovať ďalšími knihami? Všetky moje recenzie nájdete v sekcii Relax.

XO,

Queen B

Comment Box is loading comments...